Järjestöt ja yhdistykset

Tämä on paikka yhdistyksen palveluita hakevalle! Yhdistysrekisterin avulla löydät Tervon yhdistysten yhteystiedot ja lisäksi yhdistysten tuottamaa tietoa toiminnastaan.

Löydä uusi harrastus, ota yhteyttä samanhenkiseen porukkaan tai selaile vapaammin lähiseutusi vapaaehtoistoimintaa.

Yhdistysten vastuulla on ilmoittaa sivuilla julkaistavat tiedot kuntaan, sekä tietojen oikeellisuuden tarkastaminen ja ajan tasalla pitäminen.

Tervetuloa energiseen ja toimivaan Tervoon yrittämään sekä kehittämään vapaa-ajan toimintaa! 

Yhdistysrekisteri

Suodata toimialoittain:
Suodata aakkosittain:

Näytä kaikki

Eerikkala Golf ry

Urheilu

www.eerikkalagolf.fi
Golfseuran toiminnanjohtaja Terho Hentunen

Yhteystiedot:
toimisto(a)eerikkalagolf.fi
p. 017 3872063

Osoite:
Eerikkalantie 19
72210 Tervo

Näytä kartalla

Eläkeliiton Tervon yhdistys ry

Eläkeläisjärjestö

Yhteystiedot:
Pj. Anja Puranen, p. 040 706 0640, anjalle(a)hotmail.fi
Siht. Eila Suomalainen, p. 044 540 5749, esuomalainen(a)luukku.com

Juurikkaniemen osakaskunta

Metsästys ja kalastus

Osakaskunnat/kalastuskunnat ja tiekunnat ovat yhteisetuuksia.

Yhteystiedot:
Pj. Tapio Suomalainen, p. 050 557 1490

Osoite:
Kotisivu:
http://juurikka.mbnet.fi

Näytä kartalla

Lc-Tervo

Muut yhdistykset ja järjestöt

Yhteystiedot:
Klubipresidentti Jukka Hiltunen, p. 0400 175 844, jukka.hiltunen.jh(a)gmail.com
Siht. Pekka Airaksinen, p. 046 810 7814

Lohimaan Kalakerho ry

Metsästys ja kalastus

Pj. Kalevi Blom
Siht. Virpi Savinainen

Yhteystiedot:
Siht. Virpi Savinainen, p. 044 3844 240

Lohimaan Rasti ry

Urheilu

Yhteystiedot:
Pj. Suvi Korhonen, p. 040 577 4550, suvimakoo(a)gmail.com

Osoite:
Lohimaan Rasti ry
Iivontie 5
72300 Vesanto

Näytä kartalla

Mannerheimin lastensuojeluliiton Tervon osasto ry

Nuoriso

Yhteystiedot:
Pj. Marjo Tolonen, p. 040 415 4176

Osoite:
Jokijärventie 119, 72210 TERVO

Näytä kartalla

MTK-Tervo-Vesanto

Ammatti

Yhteystiedot:
Pj. Minna Nousiainen, minnanposti(a)wmail.fi, p. 044 533 1317
Siht. Henna Ritvanen, hennaritvanen(a)gmail.com

Osoite:
Pohjainvedentie 411, 72350 Pienola

Näytä kartalla

OAJ Tervon paikallisyhdistys

Ammatti

Pj. Pekka Koponen, pekka.koponen(a)tervo.fi
Siht. Hanna Airaksinen, hanna.airaksinen(a)tervo.fi

Yhteystiedot:
JUKO:n pääluottamusmies Anna-Maija Korhonen, anna-maija.korhonen(a)tervo.fi
JUKO:n varapääluottamusmies Anne Korhonen, anne.korhonen(a)tervo.fi

Sisä-Savon Sävelet ry

Kulttuuri

Yhdistys järjestää mm. erilaisia kulttuuritapahtumia ja -koulutuksia.

Yhteystiedot:
Pj. Milja Markkanen, p. 040 184 9764
Siht. Anneli Tarvainen, p. 040 577 6516

Osoite:
Sisä-Savon Sävelet ry
Lyytilänmäentie 189
77600 Suonenjoki

Näytä kartalla

Taideyhdistys PiKeMa

Kulttuuri

Yhteystiedot:
Pj. Irja Jauhiainen, p. 040 7678 260, jauhiainenirja(a)gmail.com
Rahastonhoit. Aulikki Kuikka

Talluskylän Kyläyhdistys ry

Kyläyhdistykset

Yhteystiedot:
Pj. Matti Laukkanen, p. 050 5338910, mattiklaukkanen(a)gmail.com
Siht. Heidi Hämäläinen, heidi.hamalainen(a)suonenjoki.fi

Osoite:
Kiukooahontie 40
71640 Talluskylä

Näytä kartalla

Talluskylän Riistaveikot Ry

Metsästys ja kalastus

Yhteystiedot:
Pj. Juha Hämäläinen, p. 044 2107269, juha.hamalainen(a)kuopiontekniikka.fi
Siht. Timo Asikainen, p. 050 3585367, timo_asikainen(a)hotmail.com

Osoite:
Talluskylän Riistaveikot Ry
Kommiontie 31
71640 Talluskylä

Näytä kartalla

Tervaspartio

Nuoriso

Yhteystiedot:
Lippukunnanjohtaja Pekka Koponen, pekka.koponen(a)tervo.fi
Sihteeri Titta Hartikainen, titta.hartikainen(a)gmail.com

Osoite:
Tervaspartio ry.
Haapamäentie 500
72210 Tervo

Näytä kartalla

Tervon Maa- ja kotitalousseura ry

Muut yhdistykset ja järjestöt

Yhteystiedot:
Pj. Teija Korhonen, p. 050 558 6885, korhosen.teija(a)gmail.com
Siht. Rauni Korhonen
Jäsenpyynnöt: jäsensiht. Eila Suomalainen, esuomalainen(a)luukku.com

Osoite:
Varsapurontie 21
72210 Tervo

Näytä kartalla

Tervon Metsästäjät ry

Metsästys ja kalastus

Yhteystiedot:
Pj. Jukka Huttunen, p. 045 6721813, pj(a)tervonmetsastajat.fi
Varapj. Rauno Tossavainen, p. 050 4433423
Siht. Tero Askola, p. 040 5932552, tero.askola(a)dnainternet.net

Tervon Palomiehet ry

Ammatti

Yhteystiedot:
Pj. Markku Huuskonen, p. 0400 173 855
Siht. Tero Askola, p. 040 593 2552

Tervon Reserviläiset ry

Muut yhdistykset ja järjestöt

Hallituksen pj. Timo Vauhkonen

Tervon riistanhoitoyhdistys

Muut yhdistykset ja järjestöt

Yhteystiedot:
Pj. Reijo Huttunen, p. 0400 672095, reijok.huttunen(a)gmail.com
Toim.ohj. Jukka Korhonen, p. 0447 499350, tervo(a)rhy.riista.fi

Osoite:
Pulkkaniementie 270
72210 Tervo

Näytä kartalla

Tervon Sotaveteraanit ry

Muut yhdistykset ja järjestöt

Y-tunnus 149609-5

Yhteystiedot:
Pj. Risto Korhonen, ristoj.korhonen(a)tervolainen.com
Siht. Marjatta Weckström, jatta.weckstrom(a)hotmail.com

Osoite:
Marjantie 8, 72210 Tervo

Näytä kartalla

Tervon Tekevät ry

Käsityöyhdistykset

Yhteystiedot:
Pj. Alma Hyvönen, p. 040 596 0913, alma.hyvonen(a)gmail.com
Siht. Mirja Jäkälä, p. 040 584 0170, mirkku.jakala(a)luukku.com

Osoite:
Tuppilahdentie 88
71640 Talluskylä

Näytä kartalla

Tervon Urheilijat ry

Urheilu

www.tervonurheilijat.sporttisaitti.com

Yhteystiedot:
Pj. Anna-Maija Nenonen, p. 0400 514415, anna-maija.nenonen(a)opedu.kuopio.fi
Siht. Pirkko Väätäinen, pirkko.vaatainen(a)tervo.fi

Osoite:
Lohitie 401, 72210 Tervo

Näytä kartalla

Tervo-seura

Kotiseutuyhdistykset

Tervo-seura ry on kotiseutu- ja perinnetyötä tekevä yhdistys. Seuran tehtävänä on koota tervolaisia ihmsiä yhteen, jakaa ajatuksia ja ideoita - tehdä kotiseututekoja yhdessä.

Yhteystiedot:
Pj. Risto Korhonen, p. 044 2825551, ristoj.korhonen(a)tervolainen.com
Siht. Mirja Jäkälä, p. 040 5840170, mirkku.sinikka(a)gmail.com

Utrianlahden Metsästäjät Ry

Metsästys ja kalastus

Kotisivu http://www.utrianlahdenmetsastajat.fi

Yhteystiedot:
Pj. Ismo Tolonen, p. 050 3783877, ismo.k.tolonen(a)gmail.com
Metsästyksenjohtaja Eero Tolonen, p. 040 0463334, toloneneero(a)luukku.com

Osoite:
Utrianlahden Metsästäjät Ry
Pihkapolku 1
71570 Syvänniemi

Näytä kartalla

Ota yhteyttä:

Lainaus
044 7499 315
kirjasto(a)tervo.fi

Kirjasto- ja kulttuuripalveluiden esimies
Tiina Pulkkinen
044 7499 316
tiina.pulkkinen(a)tervo.fi

Käynti- ja postiosoite
Tervon kunnankirjasto
Kirkkotie 5, 72210 Tervo

Seuraa meitä Facebookissa

Ilmoita muutokset tai uusi yhdistys/järjestö rekisteriin Rekisteri- ja tietosuojaseloste: Yhdistysrekisteri